Доступність посилання

ТОП новини

Гройсман: у 2017 році очікують отримати 10,5 мільярдів гривень від спецконфіскації


Володимир Гройсман

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляє, що у проект держбюджету на 2017 рік закладені 10,5 мільярдів гривень, які очікують отримати від спецконфіскації.

«Ми підтримуємо те, що кошти, які були вкрадені, мають бути повернуті… Я не уявляю, хто візьме на себе відповідальність, коли ці кошти зникнуть. Ми заклали в бюджет надходження від спецконфіскації на наступний рік – 10,5 мільярдів гривень. Загальна сума 40 мільярдів гривень», – сказав Гройсман під час представлення проекту держбюджету на 2017 рік у Верховній Раді.

«Ми підтримуємо, що ці ресурси, 40 мільярдів, мають бути витрачені на розвиток національної економіки, на підтримку нашої обороноздатності і на підвищення соцстандартів», – додав він.

Раніше Кабмін схвалив оновлений законопроект про спецконфіскацію і направив до Ради.

У липні Верховна Рада України не змогла включити до порядку денного законопроект №4890 щодо особливостей стягнення в дохід держави необґрунтованих активів та активів, власник яких не встановлений.

Законопроектом, зокрема, у Цивільному кодексі України встановлювалося, що право власності припиняється у разі стягнення необґрунтованих активів у дохід держави. Автори законопроекту зазначали, що ухвалення документа дозволить повернути в бюджет кошти, незаконно набуті корупціонерами, а також запобігти вчиненню ними нових злочинів з використанням таких активів.

Перед цим, у червні, Рада не змогла внести до порядку денного ще один законопроект № 4811, хоча комітет парламенту з питань національної безпеки й оборони рекомендував ухвалити за основу і в цілому цей законопроект, що, за його даними, дозволить повернути до державного бюджету арештовані кошти режиму Віктора Януковича і спрямувати їх на забезпечення державного оборонного замовлення.

Цей законопроект був розроблений групою народних депутатів на заміну законопроекту № 4057 про спецконфіскацію, який у квітні комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував зняти з розгляду як такий, що може порушити презумпцію невинуватості.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG