Доступність посилання

ТОП новини

Сайдік: наступна зустріч Контактної групи у Мніську відбудеться 5 жовтня


Мартін Сайдік

Спеціальний представник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив, що наступна зустріч Контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі відбудеться у Мінську 5 жовтня.

Сьогодні у Мінську домовилися про відведення військ і озброєння у трьох зонах безпеки біля Станиці Луганської, Золотого і Петрівського.

Учасники Контактної групи домовилися, що сторони конфлікту протягом 30 днів мають відвести війська і озброєння на трьох визначених ділянках на Донбасі. Відповідно до угоди, розведення сил і озброєння здійснюється шляхом їх відведення з займаних позицій в обидві сторони з метою створення ділянок розведення, як правило, не менше ніж 2 кілометри в ширину і 2 кілометри в глибину.

У Мінську раніше вже домовлялися про відведення озброєння від лінії розмежування на Донбасі, проте ці домовленості не виконувались. Зокрема, у раніше у спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ заявляли, що підтримувані Росією бойовики і українські військові не змогли повністю відвести заборонене Мінськими угодами озброєння від лінії зіткнення.

Крім того, заступник голови спеціальної моніторингової місії ООБСЄ Александр Гуґ зазначав, що для забезпечення режиму припинення вогню на Донбасі необхідна більша відстань між українськими військовими й незаконними збройними формуваннями.

Кілька пакетів домовленостей, досягнених на переговорах у білоруському Мінську в 2014–2015 роках і відомих як Мінські домовленості, передбачають, серед іншого, припинення вогню, виведення з території України іноземних військ, найманців і озброєнь, звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних осіб чи встановлення контролю ОБСЄ над українсько-російським кордоном.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG