Доступність посилання

ТОП новини

ЄС навчатиме українців поводитися з відходами


(©Shutterstock)

Європейський союз розпочинає в Україні проект під назвою «Українське громадянське суспільство за європейське поводження з відходами». Проект допомагатиме урядові запровадити систему поводження з відходами у відповідності з практиками ЄС, представить альтернативи для захоронення відходів, а також сприятиме ратифікації Україною Мінаматської конвенції про ртуть.

«Завдання нашого проекту – поєднати всі зусилля і зробити реформу справжньою, оскільки проблема величезна. Зокрема, в Україні зараз 94,4% твердих побутових відходів вивозяться на більш ніж шість тисяч полігонів, що займають більш ніж дев’ять тисяч гектарів землі. Це технології 60-70-х років минулого століття в той час, коли є чудові європейські практики, коли 99% відходів можуть компостуватися, перероблятися, спалюватися. Поводження з небезпечними відходами теж викликає занепокоєння. За офіційними даними, на січень 2015 року в Україні таких відходів налічується аж 12 мільйонів тонн», – пояснила необхідність запуску проекту виконавчий директор міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» (яка втілюватиме проект) Олена Кравченко.

Бюджет проекту «Українське громадянське суспільство за європейське поводження з відходами» становить 493 тисячі євро.

Наприкінці травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом спалахнула пожежа. Після завершення гасіння під час збору пожежно-технічного обладнання стався зсув сміття, під який потрапили троє рятувальників і еколог Львівського комунального підприємства «Збиранка». 31 травня трьох рятувальників знайшли мертвими. Тіло комунальника так і не знайшли.

XS
SM
MD
LG