Доступність посилання

ТОП новини

ГПУ просить суд арештувати члена ВРЮ Гречківського і призначити заставу 13 мільйонів гривень


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Генеральна прокуратура просить суд заарештувати підозрюваного у спробі отримання хабара члена Вищої ради юстиції Павла Гречківського з можливістю внесення застави в розмірі 13 мільйонів гривень. Про це журналістам повідомив прокурор Генпрокуратури Андрій Паршутін.

«Просимо суд обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави майже 13 мільйонів гривень», – сказав він.

Суд вийшов у нарадчу кімнату для ухвалення рішення.

Раніше сьогодні суд після відповідного клопотання прокуратури вирішив в закритому режимі обирати запобіжний захід Гречківському.

21 вересня у Генеральній прокуратурі України повідомили, що силовики викрили одного з членів Вищої ради юстиції у спробі отримати від представника комерційної структури хабар у 500 тисяч доларів США. За даними відомства, член ВРЮ намагався отримати ці кошти за здійснення «впливу на винесення судом першої інстанції рішення на користь суб’єкта господарювання та залишення його в силі судами апеляційної та касаційної інстанцій».

У прокуратурі також повідомляли про затримання посередника – арбітражного керуючого Міністерства юстиції України. Прізвища затриманого представники слідства не називали. Згодом стало відомо, що йдеться про Павла Гречківського

Сьогодні Вища рада юстиції відмовилася відсторонити від посади члена ради Гречківського після розгляду відповідного клопотання Генеральної прокуратури. Гречківський на засіданні заявив, що не причетний до інкримінованих йому злочинів і готовий пояснити свою позицію в суді.

У рішенні ВРЮ вказано, що Генпрокуратура не надала доказів порушення присяги Гречківським. Крім того, Вища рада юстиції взяла до відома його прохання про тимчасове відсторонення його від членства – найімовірніше, йтиметься про відпустку Гречківського на період розслідування його справи.

Гречківський був обраний на посаду члена ВРЮ від адвокатської спільноти на з’їзді адвокатів.

XS
SM
MD
LG