Доступність посилання

29 Червень 2017, Київ 03:41
Новини | Міжнародні

Грузія: суд вчергове засудив до ув’язнення екс-прем’єра Мерабішвілі


Вано Мерабішвілі

Суд у Грузії визнав винним колишнього прем’єр-міністра країни Вано Мерабішвілі у ще одному злочині і засудив до 6,5 років ув’язнення.

22 вересня суд у Тбілісі визнав винним Мерабішвілі у дачі наказу щодо побиття депутата Валерія Герашвілі у 2005 році.

Суд визнав винними у цій справі також двох екс-посадовців МВС Грузії Іраклія Кодуу і Гергія Сірадзе.

48-річний Вано Мерабішвілі був ключовою фігурою під час Революції троянд у Грузії у 2003 році. Він понад 7 троків був міністром внутрішніх справ.

У лютому 2014 року у Грузії колишньому прем’єр-міністрові Вано Мерабішвілі винесли другий вирок – 4,5 роки позбавлення волі. У цій справі суд у місті Кутаїсі визнав його винним у перевищенні повноважень під час розгону демонстрантів у 2011 році.

Перед цим його вже засудили до 5 років позбавлення волі в іншій справі, про зловживання владою, підкуп виборців і неефективне використання бюджетних коштів.

Проти Вано Мерабішвілі, який є одним із найближчих соратників колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі, були висунені й інші кримінальні звинувачення. Мерабішвілі не визнає ніякої своєї вини і називає звинувачення політичними переслідуваннями з боку нинішньої влади.

Нова влада коаліції «Грузинська мрія», яка прийшла до влади у Грузії за результатами виборів 2013 року, затримує і судить урядовців попередньої влади за звинуваченнями у різноманітних зловживаннях. Нинішня опозиція скаржиться на політичні переслідування, нова влада заперечує це.

15 червня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) постановив, що затримання колишнього прем’єр-міністра Грузії Вано Мерабішвілі було частково незаконним. ЄСПЛ встановив, що грузинський суд підтвердив попереднє затримання Мерабішвілі у вересні 2013 року без встановлення «нових фактів, які б виправдовували його подальше утримання під вартою чи дозволили б розглянути альтернативні заходи щодо нього». У висновку Страсбурзького суду також мовиться, що затримання Вано Мерабішвілі було «використане органами прокуратури як можливість отримати важелі впливу щодо іншого розслідування».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG