Доступність посилання

ТОП новини

СММ ОБСЄ закликає сторони конфлікту на Донбасі забезпечити спостерігачам свободу пересування


Александр Гуґ (©Shutterstock)
Александр Гуґ (©Shutterstock)

Перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Гуґ закликає сторони конфлікту на Донбасі забезпечити спостерігачам свободу пересування.

«Виконання цієї угоди (угоду про відведення сил і засобів – ред.) – це відповідальність сторін. СММ ОБСЄ буде здійснювати моніторинг процесу відведення сил і засобів, а також проводити верифікацію… Наші спостерігачі можуть проводити верифікацію, коли сторони дозволять це. Без верифікації ця угода не працюватиме», – наголосив він.

При цьому він зазначив, що у день підписання угоди спостерігачі стикнулися з обмеженням свободи пересування у Петрівському і Золотому.

У СММ ОБСЄ вітають рамкову угоду про відведення сил і засобів

«Близькість сторін лише ускладнює процес попередження запеклих боїв через лінію розмежування… Коли сторони просуваються ближче одна до одної, ескалація неминуча», – сказав він.

21 вересня Тристороння контрактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі підписала рамкове рішення про відведення військ і озброєння у трьох зонах на лінії розмежування – Станиці Луганській, Золотому і Петрівському.

Відповідно до угоди, сторони конфлікту упродовж 30 днів мають відвести війська і озброєння на трьох визначених ділянках. У документі також зазначається, що розведення сил і озброєння здійснюється шляхом їх відведення із займаних позицій в обидві сторони з метою створення ділянок розведення, як правило, не менше 2 кілометрів в ширину і 2 кілометрів в глибину.

У Мінську раніше вже домовлялися про відведення озброєння від лінії розмежування на Донбасі, проте ці домовленості не виконувались. Зокрема, у раніше у спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ заявляли, що підтримувані Росією бойовики і українські військові не змогли повністю відвести заборонене Мінськими угодами озброєння від лінії зіткнення.

XS
SM
MD
LG