Доступність посилання

ТОП новини

Спецслужби США з’ясовують контакти радника Трампа з Кремлем – Yahoo News


Радник Трампа Картер Пейдж під час виступу в Москві, 7 липня 2016 року

Американські спецслужби з’ясовують, чи мав бізнесмен Картер Пейдж, радник республіканського кандидата на посаду президента США Дональда Трампа, приватні контакти з російськими високопосадовцями на тему ймовірного зняття санкцій проти Росії. Журналіст-розслідувач Майкл Ісікофф із видання Yahoo News написав про це 23 вересня, посилаючись на кілька джерел, «поінформованих із цього питання».

За даними, які наводить Yahoo News, американські чиновники отримали повідомлення розвідки, що в липні у Москві Пейдж зустрівся з Ігорем Сєчіним, головою державної компанії «Роснєфть» і одним із соратників президента Росії Володимира Путіна. Сєчін є серед численних російських чиновників і бізнесменів, яких стосуються санкції, запроваджені Вашингтоном і Євросоюзом через анексію Криму та роль Москви в збройному конфлікті на Донбасі.

Також, як ідеться у матеріалі, співробітники розвідки США отримали повідомлення, що Пейдж зустрівся з Ігорем Дівейкіним, «правою рукою» В’ячеслава Володіна, який дотепер працював першим заступником голови адміністрації Путіна і є головним архітектором політичного ландшафту в Росії під час третього терміну російського лідера.

Цього тижня Путін запропонував обрати Володіна на посаду голови нижньої палати парламенту – Державної думи. З огляду на те, що владна партія «Єдина Росія» здобула за підсумками голосування 18 вересня конституційну більшість, ця пропозиція, найімовірніше, буде схвалена.

Трамп призначив Пейджа радником з питань зовнішньої політики в березні 2016 року року. Пейдж, колишній інвестиційний банкір, працював у Москві в американському інвестиційному банку Merryll Lynch, де консультував найбільші російські енергетичні компанії, які зараз знаходяться під американськими санкціями.

XS
SM
MD
LG