Доступність посилання

ТОП новини

У Німеччині помер 96-річний колишній в’язень концтаборів Макс Маннгеймер


Вхід в колишній концентраційний табір «Освенцим»
Вхід в колишній концентраційний табір «Освенцим»

В Мюнхенській лікарні у віці 96 років помер колишній в’язень нацистських концтаборів, письменник і художник Макс Маннгеймер. Майже вся його сім’я загинула під час Голокосту.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель високо оцінила зусилля Маннгеймера зі збереження пам’яті про Голокост та висловила скорботу з приводу його смерті.

У 1943 році, напередодні свого 23-річчя, Маннгеймер разом з сім’єю і молодою дружиною був заарештований і відправлений до концтабору «Освенцим». Пізніше його перевели в єврейське гетто у Варшаві на навантаження щебеню, а незабаром він став учасником «маршу смерті» в концтабір Дахау, після чого відбував ув’язнення ще в двох таборах.

У квітні 1945 року потяг з ув’язненими, відправлений в черговий концтабір, був зупинений, американською армією. В’язні, серед яких був і яких з Маннгеймер, були звільнені. Багато років він утримувався від розповідей про пережиту трагедію, але в середині 1980-х років вирішив присвятити решту життя боротьбі з антисемітизмом, читав лекції в школах і університетах, виступав проти правого екстремізму.

XS
SM
MD
LG