Доступність посилання

ТОП новини

Сергій та Юлія Льовочкіни літають на приватному літаку за 40 мільйонів доларів – «Схеми»


Заступник голови депутатської фракції політичної партії «Опозиційний блок» Сергій Льовочкін та його сестра, народний депутат від цієї ж партії, користуються приватним літаком вартістю 40 мільйонів доларів.

Про це повідомляють журналісти програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та каналу «UA:Перший».

28 серпня 2016 року журналісти зафільмували, як в Міжнародний аеропорт «Київ» у Жулянах із Ніцци прилетів літак Bombardier Challenger 850. Літак підігнали під вхід у термінал, із якого згодом вийшли Юлія Льовочкіна та Сергій Льовочкін. 18 вересня цей же літак прилетів у «Жуляни» з Відня. Під час обох прильотів депутатів охорона намагалася завадити відеофіксації.

Bombardier Challenger 850, яким літали Льовочкіни, коштує близько 40 мільйонів доларів. Година оренди такого літака обійдеться у приблизно 7 тисяч євро – повідомляють журналісти.

Інтер'єр літака Bombardier Challenger 850
Інтер'єр літака Bombardier Challenger 850


Літак із державним знаком UR-ICD вдалося знайти в реєстрі цивільних повітряних суден України. Згідно з даними реєстру, цей літак отримав реєстраційне посвідчення 5 місяців тому – 6 квітня 2016 року. Власником вказано офшорну компанію з Британських Віргінських островів Eola Assets Limited.

У деклараціях Сергія та Юлії Льовочкіних літака немає, натомість у декларації Сергія Львочкіна є дані про сплату у 2015 році майже двох мільйонів гривень на авіаційну компанію «Бізнес джет тревел» – це український оператор літака, яким пересуваються Льовочкіни.

Відповідаючи на запит, Сергій Львочкін пояснив, що цим приватним літаком він користується, але ним не володіє. «На ваш запит повідомляю, що майном, вказаним у вашому запиті, я не володію. Стосовно послуг авіаперевезення повідомляю, що всі мої перельоти здійснюються на підставі оформлених у відповідності до чинного законодавства угод та оплачуються мною особисто, відповідні витрати відображаються в моїх деклараціях, які ви можете знайти на офіційному сайті Верховної Ради України», – зазначає народний депутат у відповіді.

Раніше «Схеми» повідомляли, що заступник голови депутатської фракції політичної партії «Народний фронт» Андрій Іванчук прилетів до Києва із Ніцци приватним літаком Gulfstream-200. Вартість оренди цього літака для здійснення такого перельоту складає більш ніж половину його офіційно задекларованих доходів за 2015 рік.

XS
SM
MD
LG