Доступність посилання

ТОП новини

«Бабин Яр: вшанування пам’яті»: у Києві розпочалася міжнародна конференція


Вшанування жертв розстрілів у Бабиному яру у Києві, архівне фото
Вшанування жертв розстрілів у Бабиному яру у Києві, архівне фото

У Києві розпочались публічні дискусії і міжнародна конференція у рамках відзначення 75-тих роковин Бабиного Яру за участю інтелектуалів, дипломатів і політиків з України, Ізраїлю, Канади, США і держав ЄС. Організаторами конференції є міжнародна організація «Українсько-єврейська зустріч», єврейські громади України, Канади і США за підтримки урядів України, Ізраїлю.

Звертаючись до учасників конференції, голова об’єднання єврейських громад «ВААД– Україна» Йосип Зісельс наголосив, що необхідно відмовитись від вузько національного трактування Голокосту, вивчати його історію та уроки у контексті геноцидів, які тоталітарні режими вчинили на території України у двадцятому столітті.

«Наша організація перша ще у 1997 році запропонувала вчителям історії єврейських шкіл вийти з уроками про Голокост за межі цих шкіл, а нині ця наша програма втілюється у різних країнах колишнього Радянського Союзу. Її викладають (в Україні – ред.) разом з іншими геноцидами, такими як Голодомор (1932-33 років) та депортація кримських татар. Ми упевнені у тому, що тільки через спільне співчуття народи приходять до примирення і порозуміння», – відзначив Зісельс.

12 серпня президент України Петро Порошенко видав указ, який передбачає проведення низки заходів для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру (Голокосту) в Україні. Упродовж цього тижня у Києві відбуваються різноманітні заходи, серед яких – конференція, міжнародний молодіжний форум, а також визначення переможця міжнародного архітектурного конкурсу проектів «Бабин Яр – Дорогожицький некрополь».

Очікується, що 29 вересня у заходах із вшанування пам’яті жертв розстрілів у Бабиному Яру візьмуть участь високопосадовці з України, Ізраїлю, політики і громадські діячі з різних країн світу.

XS
SM
MD
LG