Доступність посилання

ТОП новини

Комітет Європарламенту підтримав надання Україні безвізового режиму


Комітет Європарламенту із громадянських свобод та внутрішніх справ підтримав надання Україні безвізового режиму.

Скасування візових обмежень підтримали 40 депутатів, «проти» виступили 4, утримався 1.

При цьому, практично всі запропоновані поправки до законодавчої резолюції про внесення України до списку держав, громадянам яких скасовуються візові вимоги для короткострокових подорожей країнами Євросоюзу, були відкинуті.

Болгарський євродепутат Марія Ґабріел після ухвалення її доповіді закликала Європарламент та Раду ЄС підтримати скасування віз Україні.

«Я вдячна всім колегам за таку міцну підтримку. Нині ми надсилаємо дуже чіткий сигнал підтримки українській владі та всьому українському народові. Це – ще один конкретний крок для зміцнення нашого партнерства», – сказала вона.

Згідно з процедурою, тепер після голосування у парламентському профільному комітеті мають розпочатися переговори між Європарламентом, Радою ЄС і Єврокомісією щодо остаточного рішення, яке надалі має бути ухвалене на пленарній сесії Європейського парламенту орієнтовно у жовтні та згодом затверджене Радою міністрів ЄС.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна виконала всі 144 вимоги для отримання безвізового режиму. Раніше припускали, що Україна зможе отримати візову лібералізацію з ЄС з початку 2017 року.

Європейська комісія ще у квітні запропонувала Європарламентові і Раді Європейського союзу скасувати візи для громадян України. Нині це питання перебуває на розгляді кількох комітетів Європарламенту, за нього має проголосувати і повний склад Європарламенту.

Йдеться про можливість короткотермінових, на термін до 90 днів протягом кожних 180 днів, відвідин країн «шенгенської зони» без права працевлаштування.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG