Доступність посилання

ТОП новини

Активісти звинувачують Авакова у дискримінації переселенців


Арсен Аваков (©Shutterstock)
Арсен Аваков (©Shutterstock)

Представники громадської організації «Восток-SOS» заявляють, що глава МВС Арсен Аваков дискримінує переселенців, пов’язуючи з ними зростання злочинності в Україні.

«Використання очільником Міністерства внутрішніх справ України терміну «біженці-мігранти» стосовно жителів сходу нашої країни, що вимушені були через агресію Росії та збройний конфлікт покинути власні домівки й стати внутрішньо переміщеними особами, є ознакою або непрофесіоналізму міністра, або його юридичної безграмотності, або нерозуміння природи переміщення й наслідків конфлікту в цілому», – йдеться у заяві організації.

В організації «Восток-SOS» зазначають, що Аваков не навів жодних доказів наявності причинно-наслідкового зв’язку між процесами вимушеного переселення значної кількості осіб зі сходу України та тенденцією зростання злочинності.

Крім того, активісти звинувачують Авакова у маніпуляції цифрами.

«Численність ВПО у Києві станом на липень 2016 року за даними Департаменту соціальної політики міста Києва складає 138 566 осіб проти заявлених мільйона, а загальна численність ВПО по Україні за офіційними даними Міністерства соціальної політики України на 19 вересня 2016 року – 1 703 932 особи проти трьох мільйонів, вказаних у заяві міністра», – зазначають у «Восток-SOS».

В організації вважають, що через такі виступи переселенці стикаються із «додатковими труднощами» за місцем їхнього тимчасового перебування: наприклад, із небажанням здавати в оренду житло, надавати кредити.

«Ми вимагаємо від міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова або публічно надати докази, які б підтверджували дані, озвучені ним та опубліковані на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України, наведені вище, або оприлюднити спростування інформації щодо зв’язку між зростанням рівня злочинності в Україні й підвищенням кількості внутрішньо переміщених осіб, які змушені були тікати зі своїх домівок у Луганській та Донецькій областях від війни», – заявляють активісти.

23 вересня Аваков назвав переселення однією з причин зростання криміногенної ситуації в Україні.

«За роки війни у Київ заїхало близько мільйона біженців-мігрантів з території Донбасу. По всій країні від двох до трьох мільйонів осіб створюють також певну проблематику. Це важко контролювати в статистиці», – сказав він.

Аваков вважає, що на ріст рівня злочинності вплинула реформа поліції, оскільки кілька місяців був перехідний період.

За даними Мінсоцполітики, станом на 26 вересня зареєстрований 1 701 571 переселенець з Донбасу і Криму.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули близько 10 тисяч людей.

XS
SM
MD
LG