Доступність посилання

ТОП новини

Опитування: більшість українців виступають за вступ в ЄС і проти розриву дипвідносин з Росією


Близько половини населення України підтримують вступ країни до Євросоюзу, головним зовнішньополітичним пріоритетом відносини з країнами ЄС називають майже 46% українців, свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова.

За опитуванням, 49,7% респондентів, відповідаючи на питання «Чи треба Україні вступити в Європейський союз?» дають позитивну відповідь, 35,3% – негативну. Якщо на заході і в центрі України більшість респондентів підтримує вступ до ЄС (відповідно 77,4% і 55,8%), то на сході, Донбасі і півдні більше тих, хто виступає проти вступу (57,6%, 52,8% і 44%), додають автори дослідження.

Відповідаючи на запитання «Наскільки для вас важливе запровадження безвізового режиму з країнами ЄС?», 19,2% респондентів дали відповідь «дуже важливе», 25,7% – «швидше важливе», 22,3% – «мало важливе» і 26,7% – «зовсім не важливе».

Що стосується виходу України з СНД, то відсоток прибічників – 36,6%, супротивників – 43,8%.

Відсоток прихильників запровадження візового режиму з Росією – 29% респондентів, а відсоток супротивників – 52,1%. Крім того, понад половина (55%) громадян України виступає проти розриву дипломатичних відносин України з Росією, підтримують цю ідею 24,8%.

Відносна більшість респондентів (48,5%) виступає проти заборони ввезення для продажу на території України будь-яких товарів, вироблених у Росії, за таку заборону виступають 33,6% опитаних.

50,6% опитаних підтримують ідею націоналізації нерухомості й підприємств, що розташовані на території України й належать російському бізнесу, близькому до керівництва Росії, проти цього виступають 26,1% українців.

Соцдослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова від 9 до 14 вересня цього року. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України (118 населених пунктів), за винятком анексованого Росією Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей за вибіркою, що представляє доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

XS
SM
MD
LG