Доступність посилання

ТОП новини

Захист Меджлісу заявляє про намір звернутися до ЄСПЛ


Захист Меджлісу кримськотатарського народу має намір звернутися до Європейського суду з прав людини. Про це кореспонденту проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії сказав один з адвокатів Кирило Коротєєв.

«Подальше оскарження в президії Верховного суду хоча технічно можливе, але президія настільки рідко слухає не кримінальні справи, що сподіватися на те, що буде ще одне слухання, мабуть, не варто. І, відповідно, природний хід подій далі – це звернення до Європейського суду з прав людини. Це та порада, яку ми будемо давати нашим довірителям», – заявив Коротєєв.

При цьому Коротєєв наголосив, що своїм рішенням 29 вересня Верховний суд Росії позбавив корінний народ Криму – кримських татар – права на політичну організацію, права самостійно ухвалювати рішення, які їх стосуються.

«Це ті права, які їм гарантує міжнародне право, і з сьогоднішнього дня будуть переслідуватися адміністративно і кримінально, що вже і почала цього тижня робити прокуратура», – сказав адвокат.

Верховний суд Росії сьогодні підтвердив заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, відхиливши апеляцію.

Підконтрольний Кремлю старший прокурор Криму Володимир Чухрін в засіданні наполягав на тому, що «діяльність Меджлісу становить загрозу безпеці держави і суспільству».

Сторона захисту вказувала, що Меджліс не може бути відповідачем, оскільки не є громадською організацією. Як зазначив захист, органи Меджлісу діють на території іншої держави (в Україні), таким чином, неможливо заборонити Меджліс кримськотатарського народу на території, де не діє антиекстремістське законодавство Росії.

26 квітня підконтрольний Росії Верховний суд Криму заборонив діяльність Меджлісу. Світова спільнота висловила рішучий протест у зв’язку з такими діями російської влади. Захист Меджлісу направив апеляцію до Верховного суду Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG