Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 04:52

Чубаров: санкції проти Росії мають бути посилені


Рефат Чубаров

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров виступає за посилання санкцій проти Росії. Про це він сказав у Києві на зустрічі з журналістами низки видань України, США й Німеччини.

«Я не хочу проводити прямі паралелі між катастрофою Бабиного Яру і рішенням Верховного суду Росії, але ви знаєте, що планетарні катастрофи 20-го століття теж починалися з якихось перших кроків, за якими стояли ненависть, етнічне неприйняття», – зазначив він, коментуючи рішення Верховного суду Росії щодо заборони Меджлісу.

Він наголосив, що наразі важливо повернути Росію у рамки міжнародного права.

«Я не бачу інших механізмів, окрім посилення санкцій. І санкції не мають залежати лише від того, що відбувається на сході України. Санкції мають бути пов’язані з відновленням територіальної цілісності України», – наголосив Чубаров.

Верховний суд Росії сьогодні підтвердив заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, відхиливши апеляцію. Сторона обвинувачення на засіданні наполягала на тому, що «діяльність Меджлісу становить загрозу безпеці держави і суспільству».

Сторона захисту вказувала, що Меджліс не може бути відповідачем, оскільки не є громадською організацією. Як зазначив захист, органи Меджлісу діють на території іншої держави (в Україні), таким чином, неможливо заборонити Меджліс кримськотатарського народу на території, де не діє антиекстремістське законодавство Росії.

Адвокати Меджлісу заявили про намір звернутися до Європейського суду з прав людини.

26 квітня підконтрольний Росії Верховний суд Криму заборонив діяльність Меджлісу. Світова спільнота висловила рішучий протест у зв’язку з такими діями російської влади. Захист Меджлісу направив апеляцію до Верховного суду Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG