Доступність посилання

ТОП новини

Бойовики на ділянках для відведення військ на Донбасі порушують режим тиші – Муженко


Віктор Муженко
Віктор Муженко

Начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України Віктор Муженко заявляє, що підтримувані Росією бойовики не припиняють обстріли і провокації на визначених для відводу військ і озброєнь ділянках Донбасу.

«Українські війська суворо дотримуються режиму припинення вогню, проте з боку супротивника, навіть на визначених для відводу військ ділянках, не припиняються обстріли і провокації», – сказавМуженко на зустрічі з першим заступником голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Александром Гуґом, повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

Начальник Генштабу також наголосив, що «відведення військ та важкого озброєння від лінії розмежування можливе лише за умови сталого припинення вогню».

Представники угруповань «ДНР» і «ЛНР» наразі цих заяв Муженка не коментували.

21 вересня Тристороння контрактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі підписала рамкове рішення про відведення військ і озброєння у трьох зонах на лінії розмежування – Станиці Луганській, Золотому і Петрівському.

Відповідно до угоди, сторони конфлікту упродовж 30 днів мають відвести війська і озброєння на трьох визначених ділянках. У документі також зазначається, що розведення сил і озброєння здійснюється шляхом відведення їх із займаних позицій в обидва боки з метою створення ділянок розведення, як правило, не менше від 2 кілометрів у ширину і 2 кілометрів у глибину.

У Мінську раніше вже домовлялися про відведення озброєння від лінії розмежування на Донбасі, проте ці домовленості не виконувались. Зокрема, у раніше у спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ заявляли, що підтримувані Росією бойовики і українські військові не змогли повністю відвести заборонене Мінськими угодами озброєння від лінії зіткнення.

XS
SM
MD
LG