Доступність посилання

ТОП новини

Поліція Дніпра розслідує пошкодження композиції в Музеї АТО


Скульптурна композиція у Музеї АТО в Дніпрі (архівне фото)
Скульптурна композиція у Музеї АТО в Дніпрі (архівне фото)

У Дніпрі через вандалізм на території музею «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО» (Музею АТО) відкрили кримінальне провадження. Інформацію про це 30 вересня підтвердили в обласному управлінні Національної поліції України.

За даними поліції, відкрите провадження розпочате за частиною 1 статті 194 Кримінального кодексу України – умисне знищення або пошкодження майна.

Ввечері 29 вересня стало відомо, що в Дніпрі з Музею АТО невідомі вкрали частину скульптурної композиції, присвяченої українським бійцям «Солдат і дівчинка». Це підтвердила координатор Центру допомоги бійцям АТО Наталія Шуліка.

«Вандали вкрали яблуко. Я не даю оцінку їхнім діям. Я просто прошу повернути – анонімно, принести на місце, з покаянням або без», – заявила Наталія Шуліка.

За її словами, скульптура дівчинки і воїна є однією з центральних частин вуличної композиції «Шляхами Донбасу», яка входить до музею. Композиція виготовлена з латуні.

У травні 2016 року в Дніпрі відкрили перший в Україні музей експонатів із зону конфлікту на Донбасі просто неба. Частина його експозиції розташована просто неба і має назву «Шляхами Донбасу», вона демонструє відвідувачам ключові моменти бойових дій на сході України.

Зокрема, на території був встановлений пам’ятник українському солдатові, який врятував з-під обстрілів дівчинку. Це реальна історія бійця, 35-річного Івана Погорєлого, який, будучи тяжко пораненим у зоні бойових дій, врятував 5-річну дитину. Автор композиції – скульптор із Харкова Володимир Райченко.

Над продовженням створення музею працює робоча група з громадських представників – істориків, музейних працівників, діячів культури, демобілізованих бійців.

XS
SM
MD
LG