Доступність посилання

ТОП новини

Уряд Нідерландів викликав посла Росії через заяви про MH17


Голова МЗС Нідерландів Берт Кундерс

Міністерство закордонних справ Нідерландів викликало посла Росії після критичних зауважень Москви щодо кримінального розслідування катастрофи літака «Малайзійських авіаліній» на сході України у 2014 році.

Голова МЗС Нідерландів Берт Кундерс 30 вересня заявив, що реакція Росії на висновки слідства «ставить під сумнів чесність, професіоналізм і незалежність» слідчих.

«Послові Росії дали зрозуміти, що така необґрунтована критика є неприпустимою», – йдеться в заяві міністерства.

28 вересня міжнародна Спільна слідча група під керівництвом прокуратури Нідерландів оголосила перші проміжні підсумки розслідування катастрофи літака рейсу MH17. У доповіді вказано, що зенітно-ракетна установка «Бук», з якої збили «Боїнг», була доставлена на територію України з Росії і повернулася до Росії після обстрілу. Місцем запуску ракети слідчі назвали околиці селища Первомайський поблизу Сніжного на Донеччині. Ця територія перебуває під контролем підтримуваних Росією сепаратистів. У число підозрюваних, згідно з доповіддю, – близько 100 осіб.

Водночас слідчі заявили, що наразі не можуть говорити про причетність Росії як країни до збиття літака. За їхніми словами, встановлення винних у трагедії стане наступним етапом слідства.

При цьому слідство наголосило, що має докази всіх своїх оголошених результатів, які вважає безсумнівними й переконливими, але свідомо не називає їх зараз, бо вони будуть представлені вже на суді, що має відбутися у кримінальній справі про збиття літака і вбивство людей у ньому. Термін розслідування катастрофи продовжили до початку 2018 року.

У Міністерстві закордонних справ Росії назвали слідство у справі про катастрофу «Боїнга» «упередженим і політично мотивованим».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG