Доступність посилання

ТОП новини

НАБУ: підстав для перегляду підслідності немає, а запропоновані зміни можуть призвести до хаосу


У Національну антикорупційному бюро заявляють, що підстав для перегляду підслідності злочинів немає, а запропоновані ймовірні зміни можуть призвести до хаосу.

Як зазначає прес-служба бюро, ідея ревізувати Кримінальний процесуальний кодекс України в частинні надання Генеральному прокурору «права визначати підслідність злочинів знизить ефективність боротьби з корупцією та може зашкодити міжнародному іміджу України».

У НАБУ наголошують, що чинне законодавство чітко обумовлює, які правопорушення має розслідувати Національне антикорупційне бюро.

«Запропоновані ймовірні зміни до КПК України, висвітлені в засобах масової інформації з посиланням на Генерального прокурора, замість злагодженої роботи правоохоронних органів із викриття фактів корупції, можуть призвести до хаосу», –йдеться у повідомлені, опублікованому 30 вересня.

Напередодні генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що віддавати «виняткове право на боротьбу з високопоставленою злочинністю» «одному невеликому правоохоронному органу» Національному антикорупційному бюро – неефективно. Луценко заявив про намір ініціювати певні зміни в законодавство щодо злочинів, які підслідні НАБУ.

Перед цим Вищий спеціалізований суд України визнав, що через порушення підслідності докази, зібрані слідством, можуть бути визнані в суді недопустимими.

У НАБУ та спеціалізованій антикорупційній прокуратурі неодноразово заявляли, що будь-яке втручання в чужу підслідність створює ризик визнання доказів недопустимими і в подальшому створює умови для уникнення підозрюваним відповідальності.

Підслідними НАБУ є вищі посадові особи, завданням бюро є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG