Доступність посилання

ТОП новини

Ситуація в Алеппо стала «живим пеклом» для громадян Сирії – представник ООН


Стівен О'Брайєн

Заступник генерального секретаря ООН, керівник офісу ООН з координації гуманітарних питань Стівен О'Брайєн закликав 2 жовтня до негайних міжнародних дій, щоб зупинити насильство в сирійському місті Алеппо, ситуацію в якому чиновник назвав «живим пеклом».

«Система охорони здоров'я в східній частині Алеппо майже повністю знищена. Медичні установи атакують одну за одною», – сказав О'Брайєн.
За його словами, люди відчувають не лише дефіцит ліків, а й дефіцит продовольства, води та електроенергії.

Останні вибухи на околицях Алеппо О'Брайєн порівняв з «дикістю, яку жодна людина не повинна терпіти».

Тим часом базована в Великобританії «Сирійська обсерваторія з прав людини» повідомила, що опозиційні сили і сирійські урядові війська та їхні союзники обмінялися у неділю артилерійським вогнем в декількох частинах Алеппо. Спостерігачі повідомляли, що російські бомбардувальники «допомогли силам режиму Асада просунутися в північній частині міста».

У неділю сирійські військові закликали антиурядові сили скласти зброю і покинути оточену східну Алеппо, в якій все ще живуть близько 250 тисяч мирних жителів.

«Повстанці в Алеппо повинні відмовитися від своїх позицій, і нехай цивільні люди живуть своїм звичайним життям», – заявили Збройні сили Сирії у заяві, додавши, що «російські та сирійські війська гарантують безпечний проїзд і допомогу будь-яким бійцям опозиції, що вийдуть».

У ЄС запропонували новий гуманітарний план для Сирії, але додали, що всі сторони конфлікту мають дотримуватися умов. Він передбачає доставку води, ліків і харчів в західну частину Алеппо, контрольовану урядом,і вивезення хворих зі східних районів, підконтрольних противникам режиму.

Противники режиму Башара аль- Асада і співробітників гуманітарних організацій звинувачують сирійські урядові і російські літаки у знищенні однієї з головних лікарень у Алеппо 30 вересня. Інші учасники війни в Сирії авіації не мають.

Президент Європарламенту Мартін Шульц назвав бомбардування лікарень воєнним злочином.

Перемир’я в Сирії, зокрема і в Алеппо, про яке домовлялися Вашингтон і Москва, вже було оголошене, та минулого місяця воно зірвалося. Після цього сирійські урядові війська і їхні союзники за підтримки повітряних ударів Росії почали наступ на оточену східну частину міста Алеппо, яку контролюють супротивники режиму і в якій перебувають також сотні тисяч цивільних мешканців. Цей наступ, у першу чергу повітряні бомбові й ракетні удари сирійської і російської авіації, призвів до загибелі вже сотень мирних мешканців і значних нових руйнувань. У першу чергу ці удари спрямовані проти лікарень та шляхів і інфраструктури постачання оточеної частини міста. Попри широку міжнародну критику, і Дамаск, і Москва заявляють, що не зупинять цього наступу.

П'ятирічний конфлікт забрав життя понад 250 тисяч сирійців, біженцями чи вимушеними переселенцями стали близько половини довоєнного населення країни.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG