Доступність посилання

ТОП новини

Опитування: третина росіян вважає вибори в Держдуму нечесними


Близько половини росіян (46 відсотків) вважають, що недавні вибори в Держдуму Росії були проведені чесно, третина впевнена в зворотному, ще у 22 відсотків немає відповіді на це питання – свідчить опитування «Левада-центру».

Про те, що під час підрахунку голосів на цих виборах у Росії не було порушень, заявили 18 відсотків опитаних. Ще третина вважає, що вони були несуттєвими. Кожен сьомий впевнений, що порушення були «досить значні, але навряд чи змінили результати виборів». Про серйозні порушення сказали лише 6 відсотків респондентів.

При цьому половина опитаних заявили, що задоволені в цілому результатами цих виборів. Не задоволені – 27 відсотків. Змін на краще після виборів чекають 45 відсотків росіян, 37 відсотків налаштовані песимістично, показало опитування «Левада-центру».

Вибори в Державну думу Росії відбулися 18 вересня. Явка була рекордно низькою – близько 48 відсотків. За партійними списками до парламенту пройшли чотири партії: «Єдина Росія», КПРФ, ЛДПР і «Справедлива Росія». «Єдина Росія» має в новій Держдумі конституційну більшість – 343 мандати.

У 2011-2012 роках в Москві й інших містах Росії проходили масові акції протесту проти фальсифікацій на виборах до Держдуми в грудні 2011 року.

XS
SM
MD
LG