Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі – «чорний понеділок»: протестують проти спроб повністю заборонити аборти


Учасниці акції протесту у Варшаві 3 жовтня

У Польщі у понеділок жінки вийшли на акції протесту проти ініціативи щодо повної заборони абортів. 3 жовтня вони не пішли на роботу чи навчання, а також відмовилися працювати по дому.

Учасниці страйку вийшли на вулиці Варшави й інших польських міст, вбрані у чорний одяг – на знак жалоби, як вони кажуть, за своїми репродуктивними правами.

У Польщі, населеній переважно римо-католиками, діють одні з найсуворіших у Європі обмежень на штучне переривання вагітності. Наразі аборти тут дозволені лише у випадку загрози життю матері, пошкодження плоду або якщо жінка завагітніла у результаті зґвалтування чи інцесту.

Повну заборону абортів у країні пропонують активісти, які вже зібрали під ініціативою про це 450 тисяч підписів. Ідею, яка втілилася у законопроект, підтримує також церква і владна партія.

Якщо ініціатива отримає законодавче схвалення, жінок, які вдаватимуться до штучного переривання вагітності, можуть посадити за ґрати. Кримінальну відповідальність нестимуть також лікарі, причетні до абортів.

У Польщі також пропонують заборонити штучне запліднення та практику замороження ембріонів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG