Доступність посилання

ТОП новини
08 травня 2021, Київ 20:08

У Києві та Харкові мітингували на знак солідарності з польськими жінками


Акція у Києві, 3 жовтня

У Києві та Харкові у понеділок мітингували на знак солідарності з польськими жінками, які протестують проти ініціативи про повну заборону абортів у Польщі.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода у Києві, у столиці мітингувальники прийшли на пікет до посольства Польщі. «Чинний уряд хоче змусити польських жінок до кримінальної відповідальності за аборти у будь-якiй ситуацiї – чи то загроза життю та здоров’ю, чи зґвалтування, небажана вагітність. Гасло протесту: «Нашi тіла – наше життя, наша держава – наше право!» – наголосили організатори акції у столиці.

У Харкові мітинг відбувся біля приміщення генерального консульства Польщі. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода у Харкові, на акцію солідарності вийшли не лише жінки, але й чоловіки. Один із активістів, представник організації «Фундація регіональних ініціатив» Василь Гурський зазначив, що Україна наразі перебуває між двох країн – Польщі та Росії – де намагаються запровадити повну заборону на аборти, і висловив сподівання, що така ініціатива не виникне серед українських парламентарів.

У Харкові молодь підтримала право польських жінок на аборт (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

У Польщі 3 жовтня жінки вийшли на акції протесту проти ініціативи щодо повної заборони абортів.

У країні, населеній переважно римо-католиками, діють одні з найсуворіших у Європі обмежень на штучне переривання вагітності.

Повну заборону абортів у країні пропонують активісти, які вже зібрали під ініціативою про це 450 тисяч підписів. Ідею, яка втілилася у законопроект, підтримує також церква і владна партія.

Якщо ініціатива отримає законодавче схвалення, жінок, які вдаватимуться до штучного переривання вагітності, можуть посадити за ґрати. Кримінальну відповідальність нестимуть також лікарі, причетні до абортів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG