Доступність посилання

ТОП новини

Мін’юст Росії визнав «Міжнародний меморіал» «іноземним агентом»


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

Міністерство юстиції Росії визнало «іноземним агентом» Міжнародне історико-просвітницьке, благодійне і правозахисне товариство «Меморіал».

Як розповіла виданню «Медуза» керівник освітніх програм некомерційної організації Ірина Щербакова, в Мін’юсті Росії визнали політичною діяльністю заяви «Міжнародного меморіалу» з критикою закону про неурядові організації-«іноземні агенти», про відповідальність влади за вбивство російського опозиціонера Бориса Нємцова і з приводу подій на сході України в 2014 році.

Організація вважає це рішення Мін’юсту протиправним і планує оскаржити його в суді.

Минулого місяця стало відомо, що Міністерство юстиції Росії проводить позапланову перевірку міжнародного правозахисного товариства «Меморіал», щоб з’ясувати, чи не виконує некомерційна організація функції «іноземного агента».

Товариство «Меморіал» – найстаріша неурядова організація Росії, створена ще 1989 році в СРСР. Робота «Меморіалу» – це дослідження політичних репресій в СРСР, створення архіву жертв Великого терору, увічнення пам’яті загиблих, просвітницька і правозахисна діяльність.

Після перевірки «Меморіалу» в 2013 році товариству наказали зареєструватися як «іноземний агент». До реєстру «іноземних агентів» внесений правозахисний центр «Меморіал» у Москві, а також однойменні неурядові організації в Рязані і Єкатеринбурзі.

5 вересня Мін’юст Росії оголосив про внесення до реєстру «іноземних агентів» «Аналітичного центру Юрія Левади» ( «Левада-центру»).

XS
SM
MD
LG