Доступність посилання

ТОП новини

Парубій підтримав продовження мораторію на продаж землі, аграрії завершили страйк


Андрій Парубій

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підтримав продовження мораторію на продаж землі. Як повідомляє прес-служба парламенту, про це спікер сказав під час зустрічі з представниками аграрної галузі 4 жовтня.

За його словами, які цитує прес-служба парламенту, «зараз йде дискусія на рівні голів фракцій із тим, щоб вийти на одне системне узгоджене рішення, яке матиме на меті як продовження мораторію, так і водночас перелік тих законодавчих актів, які Верховна Рада України має ухвалити для упорядкування ринку землі».

«Упевнений, що по тих позиціях, які не передбачають політичних спекуляцій, а передбачають системний ґрунтовний підхід, ми вийдемо на системний документ з приводу продовження мораторію», – наголосив спікер.

Парубій повідомив представникам аграрної галузі, що сьогодні у стінах парламенту розпочнеться засідання Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин, та запросив представників аграрної галузі разом із представниками комітету й уряду взяти участь у його роботі, щоб детально проговорити проблемні питання і вийти на конкретний результат. Він висловив переконання, що «є всі шанси вийти найближчим часом на системне рішення».

Учасники попереджувального Всеукраїнського страйку аграріїв, які від ранку мітингували під стінами парламенту з гаслом «Повернемо гроші селу – нагодуємо країну!», схвально відреагували на позицію голови Верховної Ради і зупинили страйк.

«Вперше за вісім страйків голова Верховної Ради зреагував достатньо швидко, і відбулося засідання з керівниками фракцій і головою бюджетного комітету, заступників міністра фінансів та міністра сільського господарства. Голова Верховної Ради Андрій Парубій повністю розділяє позицію аграріїв, через це протягом місяця у Верховній Раді буде допрацьовано і внесено законопроект, по якому буде продовжено мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення на той період часу, поки не буде повністю відпрацьовано весь пакет що регулює обіг земель сільськогосподарського призначення. Що ж до законопроекту 3851-1, він буде внесений у Верховну Раду можливо навіть на цьому тижні», – заявив голова Аграрної партії Віталій Скоцик.

Учасники акції вимагали ухвалити законопроект №3851-1, який повертає стару систему оподаткування для аграріїв. Адже, як зазначають мітингувальники, за нових умов оподаткування агросектору і зростання тарифів ціни на продукти могли би піднятися на 40-50 відсотків. Такі умови змусили б фермерів розпродавати землі, заявляють мітингувальники.

Попереджувальний Всеукраїнський страйк аграріїв пройшов у Києві і в усіх регіонах України. Мітингувальники вимагали відновлення пільгової системи оподаткування, що діяла до 2015 року, продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення та завершення земельної реформи.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG