Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 03:58

У Криму суд відхилив апеляційну скаргу фігуранта «справи «Хізб ут-Тахрір» Сірука – адвокат


Вадим Сірук

Підконтрольний Росії Верховний суд анексованого Криму відхилив апеляційну скаргу фігуранта «справи «Хізб ут-Тахрір» Вадима Сірука. Про це повідомив кримський адвокат Еміль Курбедінов, а також повідомляється на сторінці «Кримські Політв’язні» в Facebook.

«Апеляційну скаргу Сірука на дії слідчого ФСБ, який відмовився видати йому і його захисникові копію процесуального документа про призначення експертизи, – Верховний суд не задовольнив! Вадим звинувачується в участі в «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною», – написав адвокат.

На сторінці «Кримські Політв’язні» повідомляється, що скаргу не задовольнили і залишили без змін рішення Київського районного суду про відмову у видачі копії постанови про призначення експертизи.

Вадим Сірук подав апеляційну скаргу до Верховного суду Криму. Ялтинець оскаржує рішення суду про відмову видачі йому копій філологічної та лінгвістичної експертиз.

6 вересня Київська районний суд Сімферополя ухвалив рішення продовжити термін утримання під вартою фігуранту «справи« Хізб ут-Тахрір» – ялтинцю Вадиму Сіруку – до 8 грудня. Родичі Сірука заявили про готовність оскаржити його в підконтрольному Росії Верховному суді Криму.

11 і 12 лютого цього року російські силовики провели серію обшуків і затримань у будинках прихильників ісламу у Криму. Загалом було затримано 14 осіб, з них заарештовані четверо: член Контактної групи з прав людини з Ялти Емір-Усеїн Куку, житель Ялтинського району Енвер Бекіров, житель Алуштинського району Муслім Алієв і ялтинець Вадим Сірук. Слідчі ФСБ звинуватили їх в участі в діяльності забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір». У квітні 2016 року був затриманий Рефат Алімов також за підозрою у зв'язках з «Хізб ут-Тахрір».

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування у Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» 2003 року, включивши до списку об’єднань, названих «терористичними». Крім Росії, ця організація як терористична заборонена в Узбекистані, Казахстані, Китаї та деяких інших азіатських і африканських країнах. У Німеччині діяльність «Хізб ут-Тахрір» обмежена через звинувачення в антисемітизмі. В Україні та в більшості країн Заходу вона може діяти легально.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG