Доступність посилання

ТОП новини

ГПУ: свідчення Шаповалова допоможуть ідентифікувати підрозділи, які були на Майдані, а не конкретних осіб


Сергій Горбатюк
Сергій Горбатюк

Начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк заявляє, що свідчення екс-«беркутівця» Віктора Шаповалова у Подільському райсуді 3 жовтня, допоможуть ідентифікувати підрозділи, які діяли під акцій протесту на Майдані, а не конкретних осіб. Про це він заявив в коментарі Радіо Свобода.

«Ця інформація допоможе ідентифікувати підрозділи. Ми можемо виокремлювати, де і в якому місці був підрозділ і, зокрема, говорити про відповідальність керівника цього підрозділу. Щодо ідентифікації конкретних осіб… по цих наліпках, то це не додає ідентифікаційних ознак якоїсь особи, але дозволяє суттєво звузити коло осіб для того, щоб потім їх ідентифікувати», – зазначив він.

«Будь-які показання є важливими для слідства з урахуванням того, що він міліціонер. Важливими як у конкретному епізоді, так і для розслідування в цілому», – додав Горбатюк.

Начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ також зазначив, що більшість тих, кого назвав Шаповалов 3 жовтня, перебувають під слідством.

3 жовтня, як повідомив «5 канал», під час судового засідання екс-«беркутівець» з Харкова Віктор Шаповалов детально розповів, як спецпризначенці з різних регіонів з допомогою наліпок відрізняли одне одного на Майдані у лютому 2014 року. Екс-«беркутівець» також частково визнав свою провину та назвав прізвища колишніх колег, які отримували набої зі свинцевою картеччю замість гумових куль.

У суді обвинувачений сказав, що бачив, як «беркутівці» у Кріпосному провулку били людей, але нічого не зробив, не відреагував і тоді, коли спецпризначенці стріляли.

Шаповалова обвинувачують, зокрема, у перевищенні службових повноважень.

Усього, як повідомляв прокурор Генеральної прокуратури України Яніс Сімонов, вдалось ідентифікувати 25 правоохоронців, які стріляли на Інститутській. 20 із них зараз у розшуку.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану потерпіли 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.

За даними Міністерства внутрішніх справ, із 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

XS
SM
MD
LG