Доступність посилання

ТОП новини

ЮНІСЕФ, посли США й Канади: Україна має відновити довіру до вакцинації


(©Shutterstock)

Українцям потрібно відновити довіру до вакцинації, адже рівень імунізації в Україні один із найнижчих у світі, заявили голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні, посли Канади і США під час відвідування однієї з дитячих поліклінік у Києві.

«Ми закликаємо Міністерство охорони здоров’я і всіх медичних працівників України відновити планову імунізацію та працювати над подальшим збільшенням охоплення вакцинацією українських дітей», – заявила Джованна Барберіс, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

«Пані Уляна Супрун (в.о. міністра охорони здоров’я України – ред.) і її команда разом з міжнародним товариством зробили вже все, щоб відновити довіру, щоб кожен батько, мама, тітка, бабуся, дідусь могли прийти до поліклініки і знали, що там є вакцини, вони зберігаються в належних умовах, і що їх безкоштовно можна отримати для кожної дитини. Це надзвичайно важливо і на цю осінь, і на наступний рік, і на всі роки. Я вірю, що ця система буде «утривалена» і «удомашнена» в Україні», – сказав Роман Ващук, посол Канади в Україні.

«Уряд США надав 1 мільйон доларів ЮНІСЕФ на підтримку подолання поліомієліту в Україні у 2015 році, а також 800 тисяч доларів у цьому році – на проведення інформування батьків і навчання медиків з питань імунізації. Дуже важливо, щоб батьки усвідомлювали, що дітей треба вакцинувати», – сказала посол США в Україні Марі Йованович.

На зекономлені гроші завдяки міжнародним закупівлям ліків та вакцин, МОЗ планує докупити ще більше ліків, а на 2017 рік вже виділено 5,9 мільярда гривень на закупівлю, у порівнянні з трьома мільярдами на 2016 рік, сказала очільниця МОЗ Уляна Супрун.

«Ідіть до поліклінік і педіатрів і просіть вакцини. Як чомусь у Вашому місті, Вашому селі чи поліклінці чомусь нема вакцин, звертайтеся напряму у МОЗ. Ми будемо шукати їх. Ми можемо зробити перерозподіл, якщо є забагато вакцин в одному, і нестача в іншому», – сказала Супрун.

Зараз в Україні наявні майже всі вакцини, які розвезені по регіонах, і їх кількість достатня для забепезчення планової імунізації в Україні на 4-6 місяців вперед, заявляють у Міністерстві охорони здоров’я.

Інформацію щодо наявності в Україні і регіонах вакцин можна знайти на сайті МОЗ.

Як повідомили в представництві ООН в Україні, за останніми даними Міністерства охорони здоров’я (станом на серпень 2016 р.), в Україні 30% дітей повністю вакциновані від кору, 10% – від гепатиту В і лише 3% – від дифтерії, коклюшу і правця.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG