Доступність посилання

ТОП новини

39 парафій УПЦ (МП) перейшли до Київського патріархату – Зоря


Андріївська церква у Києві (ілюстраційне фото)

За два роки в Україні понад 39 парафій Української православної церкви (Московського патріархату) перейшли під юрисдикцію Української православної церкви Київського патріархату. Цей факт в ефірі Радіо Свобода визнав архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря.

За його словами, у деяких громадах, які раніше належали до Московського патріархату, відбувається розділення і більша частина людей вирішує вийти з громади Московського патріархату. Але щоб юридично врегулювати це питання, необхідно внести зміни у закон України «Про свободу совісті та релігійні організації». Такі зміни передбачені законопроектом №4128.

«Цим законопроектом пропонується прописати процедуру, яким чином відбувається волевиявлення релігійної громади, коли вона хоче змінити підлеглість. Люди, які належать до цієї громади, які відвідують богослужіння, які беруть участь у її житті, вони мають право вирішувати питання юридичної належності цієї громади», – каже Євстратій Зоря.

Натомість народний депутат від Опозиційного блоку Олександр Вілкул вважає, що УПЦ КП незаконно захоплює храми УПЦ (МП).

«За два роки відбулося 39 рейдерських захоплень церков УПЦ МП. Зараз суди повертають їх назад. Так ось цей законопроект узаконить рейдерські захоплення», – каже Вілкул.

Законопроектом № 4128 пропонується доповнити українське законодавство нормою про те, що належність особи до релігійної громади визначає її самоідентифікація із цією релігійною громадою, підтвердженням чого є участь у релігійному житті конкретної громади.

Ще одне доповнення – релігійна громада зможе змінювати належність до того чи іншого патріархату за рішенням простої більшості осіб, присутніх на зборах громадян, які належать до цієї релігійної громади.

Верховна Рада може розглянути цей законопроект 6 жовтня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG