Доступність посилання

ТОП новини

Росія допускає повернення військових баз на Кубу і до В’єтнаму


Російські військові літаки на авіабазі Хмеймім в Сирії

Міністерство оборони Росії розглядає можливість повернення військових баз в країни, де вони розміщувалися за часів Радянського Союзу – на Кубі і у В’єтнамі. Про це у Держдумі повідомив заступник міністра Микола Панков. Подробиць він не навів.

За його словами, на даний час керівництво Міноборони переосмислює ті рішення, які були ухвалені з ліквідації баз у цих країнах.

Радянські, а потім російські військові бази були на Кубі і у В’єтнамі до 2002 року. Військово-морська база в Камрані у В’єтнамі дозволяла Тихоокеанському флоту контролювати південну частину Тихого океану і весь Індійський. У Лурдесі на Кубі розташовувався головний радянський, а потім і російський закордонний центр радіоелектронної розвідки. На початку 2014 року після різкого погіршення відносин між Росією і США через анексію Криму і підтримку Москви бойовиків на сході України переговори про можливість відновлення бази поновилися. За даними російських ЗМІ, Москва і Гавана досягли домовленості з цього питання.

7 жовтня Держдума Росії розглядає питання про ратифікацію угоди про безстрокове розміщення російської авіаційної групи на території Сирії. Документ вніс на розгляд парламенту президент Росії Володимир Путін.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG