Доступність посилання

ТОП новини

Польща стурбована російськими ракетами «Іскандер» на своїх кордонах – міністр оборони Мацеревич


Міністр національної оборони Польщі Антоні Мацеревич

Міністерство національної оборони Польщі стурбоване повідомленнями про перенесення ракет «Іскандер» до російського ексклаву посеред держав Євросоюзу – Калінінградської області. Про це заявив польський міністр Антоні Мацеревич, повідомляє 8 жовтня Польське радіо.

«Останні дії Російської Федерації викликають велику стурбованість, і ми беремо до уваги усі повідомлення, серед них і ті, що вказують на можливу присутність ракет «Іскандер» і то навіть можливо, в якійсь спеціальній конфігурації на території Калінінградської області», – наголосив Мацеревич.

Ракети «Іскандер-М» мають радіус дії від 50 до 700 кілометрів, тобто з Калінінградської області вони можуть досягти цілей як у Варшаві, так і в Берліні. Експерти не виключають, що такі ракети можуть переносити ядерні боєголовки.

Міністерство оборони Росії 8 жовтня підтвердило переміщення оперативно-тактичних ракетних комплексів «Іскандер-М» у Калінінградську область Росії.

Росія неодноразово погрожувала розмістити системи ПРО в Калінінграді, безпосередньо «на порозі» ЄС і країн військового альянсу НАТО.

Напруженість у відносинах між Росією, Сполученими Штатами та іншими західними державами посилилась протягом останніх двох тижнів з моменту розвалу переговорів про припинення вогню в Сирії.

XS
SM
MD
LG