Доступність посилання

27 Червень 2017, Київ 03:25
Новини | Міжнародні

Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН щодо бомбардувань Алеппо


Посол Росії в ООН Віталій Чуркін, який у жовтні головує на засіданнях Ради безпеки (ілюстраційне фото)

Росія заблокувала ухвалення в Раді безпеки ООН резолюції, яка передбачала припинення повітряних ударів і польотів військової авіації над сирійським містом Алеппо. Проект резолюції, яку спільно розробили дипломати Франції та Іспанії, представляв французький міністр закордонних справ Жан-Марк Еро.

Французько-іспанський проект резолюції підтримали 11 членів Ради безпеки, в тому числі й Україна. Утрималися два члени Ради, серед яких Китай. Проти, крім представника Росії Віталія Чуркіна, голосувала Венесуела, але саме російське голосування стало визначальним, оскільки Росія є постійним членом Ради безпеки, що має право вето.

Водночас Москва запропонувала на розгляд свій проект резолюції, про заперечення якого заявили більшість членів Ради.

В цій резолюції висловлюється підтримка пропозиції спеціального посланця від ООН у Сирії Стаффана де Містури про виведення бойовиків повстанського джигадистського угруповання, визнаного терористичним, «Джабгат Фатех аш-Шам» зі східної частини Алеппо. Водночас бойовики цього угруповання, раніше відомого як «Джабгат ан-Нусра», у Twitter написали 7 жовтня, що не пристануть на таку пропозицію, бо «вирішили прорвати блокаду» районів, утримуваних опозиційними силами, які бомбардує уряд Сирії за підтримки Росії.

Раніше державний секретар США Джон Керрі перед зустріччю з французьким міністром закордонних справ Жан-Марком Еро заявив, що дії Сирії і Росії, які здійснюють авіаудари по мирних сирійцях, вимагають розслідування як воєнні злочини. Представник російського МЗС Марія Захарова назвала «пропагандою» цю заяву держсекретаря США.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG