Доступність посилання

ТОП новини

Нобелівську премію з економіки дадуть американським вченим


Нобелівську премію з економіки 2016 року отримають американці Олівер Гарт і Бенгт Гольмстрем – за внесок у вивчення теорії контрактів.

Як оголосила 10 жовтня Шведська королівська академія наук у Стокгольмі, робота цих вчених «закладає інтелектуальну основу для розробки політики й інститутів у багатьох сферах, починаючи від законодавства про банкрутство до політичних конституцій».

Нобелівська премія з економіки була заснована Центральним банком Швеції в 1968 році – з нагоди 300-річчя заснування банку і як премія «пам’яті Альфреда Нобеля». Вперше її присудили в 1969 році.

Сам Нобель у своєму заповіті премії з економіки не передбачив.

Згідно із заповітом шведського промисловця і винахідника, премії його імені присуджуються, починаючи з 1901 року, в п’яти номінаціях – фізика, хімія, медицина, література, а також премія миру.

Минулого року премію з економіки отримав Ангус Дітон, професор Принстонського університету США за роботи, присвячені аналізу проблем бідності, споживання і добробуту населення.

Минулого тижня стали відомі лауреати Нобелівських премій з медицини, фізики, хімії і миру. 13 жовтня має стати відомим лауреат премії з літератури.

Церемонія вручення нагород відбудеться у грудні в Стокгольмі й Осло.

XS
SM
MD
LG