Доступність посилання

ТОП новини
21 Липень 2018, Київ 21:27

У Львові група людейбіля пам’ятника Тарасові Шевченку провела акцію і приєдналась до міжнародного руху на підтримку українських заручників у Росії і на Донбасі.

Захід був короткотривалий, львів’яни тримали у руках плакати і фотографії полонених та заручників.

Активісти пояснили – оскільки у Львові Генеральне консульство Росії не зрозуміло, чи працює, тому вони прийшли до пам’ятника Шевченкові.

Сьогодні у ПАРЄ мають розглядатирезолюцію до Парламентської Асамблеї Ради Європи з вимогою до Росії відпустити українських політв’язнів, тому львів’яни і прийшли висловити свою підтримку.

Серед учасників акції була Галина Колодій, мама Тараса Колодія, який 20 місяців перебуває у полоні вбойовиків угруповання «ДНР».

«Востаннє розмовляла телефоном з сином у червні, але він сказав кілька слів, що все з ним добре. Відтоді жодної вістки. У Києві кажуть, що тривають переговори, але мало їх залишилось там, тому, мабуть, так тримають і тягнуть час, щоб не відпускати», – зазначає Колодій.

Подібні акції сьогодні заплановані у Страсбурзі (Франція), де розпочинається сесія ПАРЄ, а також у Києві, Житомирі, Чернігові, Миколаєві, Черкасах. Головна мета активістів акцій – привернути увагу світової спільноти до ситуації з незаконним утриманням українців на Донбасі і в Росії.

Минулого місяця голова української Служби безпеки Василь Грицак повідомив, що в заручниках Росії й угруповань «ДНР» і «ЛНР» на сході України залишаються 111 громадян України. Він уточнив, що в Росії утримують дев’ятьох громадян України. Ще 499 людей вважають зниклими безвісти.

Звільнення полонених є однією з умов Мінських угод.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG