Доступність посилання

ТОП новини

Радiо Свобода передали медаль, якою нагородили кримського журналіста Миколу Семену


Міністр інформаційної політики України Юрій Стець передав до редакції Радiо Свобода ювілейну медаль «25 років незалежності України», якою український президент Петро Порошенко нагородив кримського журналіста, автора Радiо Свобода і сайту Крим.Реалії Миколу Семену.

Приймаючи нагороду, керівник Крим.Реалії Володимир Притула висловив надію на те, що Семена зможе незабаром отримати цю медаль особисто.

«Микола Семена завжди з обережністю ставився до випадків нагородження журналістів з боку влади. Але це нагородження може привернути увагу – як до незаконного переслідування Миколи Семени, так і до проблеми свободи слова в Криму», – сказав Володимир Притула.

«Микола Семена – один з метрів кримської журналістики – сьогодні є не тільки знаком якості професії журналіста, а й символом боротьби за українську Крим, який незаконно анексували. Його громадянська позиція в невільному Криму – ризик, який може коштувати роки ув’язнення. Справжній героїзм саме в цьому: говорити правду в умовах, коли за неї можуть позбавити найціннішого – свободи. Україна має шанс на краще майбутнє саме завдяки Миколі Семені і таким як він», – повідомила Крим.Реалії перший заступник голови Мінінформполітики Еміне Джеппарова.

Наприкінці серпня стало відомо, що кримчанин Микола Семена, позаштатний оглядач Радiо Свобода, увійшов до списку нагороджених ювілейною медаллю «25 років незалежності України» від президента Петра Порошенка. Як йдеться у документі, Семену включили в список за ініціативи Міністерства інформаційної політики.

Навесні в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Проти автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Російське слідство заборонило йому залишати територію півострова.

Ювілейна медаль «25 років незалежності України» запроваджена для нагородження громадян за видатні особисті заслуги в становленні незалежної України, затвердження її суверенітету та зміцнення міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне і бездоганне служіння українському народові.

XS
SM
MD
LG