Доступність посилання

25 Червень 2017, Київ 01:58
Новини | Події

Мінґареллі очікує, що Європарламент і Рада ЄС найближчим часом схвалять безвізовий режим з Україною


Голова представництва ЄС в Україні Юґ Мінґареллі висловив сподівання, що найближчим часом інституції Євросоюзу ухвалять рішення про безвізовий режим з Україною.

«Ми всі сподіваємось, що Європейський парламент та Рада ЄС найближчим часом ухвалять рішення надати українським громадянам можливість подорожувати у країни ЄС без візи. Але я не можу сказати, чи це відбудеться 24 листопада під час самміту», – каже Мінґареллі.

Також він вважає малоймовірним, що до 24 листопада усі 28 країн ЄС ратифікують угоду про асоціацію з Україною.

«Імплементація угоди про асоціацію між Україною і ЄС сприятиме поступовій інтеграції української економіки у спільний ринок ЄС з 500 мільйонами споживачів», – додав голова представництва ЄС в Україні.

24 листопада саміт Україна-ЄС відбудеться у Брюсселі 24 листопада. Як повідомили у Раді Європейського союзу, представники сторін обговорять лібералізацію візового режиму між Україною і ЄС, реалізацію Мінських домовленостей, а також заходи боротьби з корупцією в Україні й узгодження плану реформ.

Минулого місяця міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що саміт Україна-Європейський союз, який двічі переносили цього року, може відбутися в жовтні або листопаді 2016 року. За його словами, на саміті може бути оголошено про безвізовий режим з ЄС.Наприкінці минулого місяця комітет Європарламенту із громадянських свобод і внутрішніх справ підтримав надання Україні безвізового режиму.

Згідно з процедурою, тепер після голосування у парламентському профільному комітеті мають розпочатися переговори між Європарламентом, Радою ЄС і Єврокомісією щодо остаточного рішення, яке надалі має бути ухвалене на пленарній сесії Європейського парламенту, орієнтовно у жовтні, і згодом затверджене Радою міністрів ЄС.

У разі схвалення остаточних рішень щодо скасування віз Європарламентом і Радою ЄС, українці, в яких є біометричний паспорт, матимуть змогу в’їзду до ЄС без візи на 90 днів протягом 180 днів, із бізнесовими, туристичними або сімейними цілями.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG