Доступність посилання

ТОП новини

Чеські вчені не побачили загрози масової міграції українців на Захід


Ілюстраційне фото: українці у Празі під час протесту проти рішення Віктора Януковича не підписувати угоду про асоціацію з ЄС, листопад 2013 року

Близько двох мільйонів українців, що стали внутрішніми переселенцями внаслідок війни на частині Донбасу чи окупації Криму, переважно не думають про міграцію на Захід, свідчить дослідження Географічного дослідного центру природничого факультету Карлового університету у столиці Чехії Празі, про яке пише чеська преса.

Завданням дослідження було встановити, чи конфлікт із Росією навколо Криму і Донбасу викликав чи викличе в майбутньому якісь зміни в міграції українського населення, передусім до країн «Вишеградської групи» і Європейського союзу, сказав керівник дослідження Душан Дрбоглав, якого цитує видання iDnes.cz.

За його словами, внутрішні переселенці в Україні в майбутньому не рушать масово на Захід.

Одна з причин – те, що потерпілі переважно зі Східної України і в міграційному плані більше націлені на Росію.

А з країн ЄС і «Вишеградської групи» найбільше українців приймає Польща, що має щодо них ліберальнішу міграційну політику.

Автори дослідження виклали його результати у книжці, яку презентували понад тиждень тому, – «Українська міграція в часи кризи: вимушена і трудова мобільність». Її планують представити і в органах Євросоюзу у Брюсселі.

Уряд Чехії, яка відчуває брак робочої сили в деяких галузях, заявляє, що має намір полегшити видачу робочих віз громадянам України як держави, що культурою і традиціями близька до Чехії.

Зі схожими заявами про необхідність запрошувати на роботу громадян України останнім часом виступали і в Угорщині.

XS
SM
MD
LG