Доступність посилання

ТОП новини

У Києві відкрили виставку «На лінії вогню» про події на Донбасі


У Києві до Дня захисника України, який від 2014 року відзначають 14 жовтня, відкрили виставку «На лінії вогню».

На виставці представлені фотографії українських військових, добровольців і волонтерів, уламки зброї, яку використовували під час інтенсивних воєнних дій на Донбасі обидві сторони конфлікту.

Частина виставки – документальні і предметні, як заявляють організатори, докази підтримки російськими військовослужбовцями сепаратисти.

Ініціатор виставки – волонтери громадської ініціативи «Армія SOS», ідею заходу підтримали волонтери, бійці Збройних сил і добровольчих об’єднань. Завдання виставки – показати мирному населенню реалії конфлікту, який понад два роки триває на сході України, повідомила Радіо Свобода її координатор Ганна Афанасьєва.

«Ідея виставки з’явилася півтора роки тому, оскільки у нас було дуже багато предметів, багато фотографій, зроблених нашими волонтерами, а речі були подаровані бійцями», – зазначила Афанасьєва.

Організатори виставки розташували її у військовому наметі на Михайлівській площі, де під час Революції гідності були намети Самооборони Майдану. Вперше виставку «На лінії вогню» кияни побачили влітку минулого року, вона включала артефакти, привезені з Донеччини, каже Афанасьєва.

Нині ж виставку доповнили уламки зброї, які зібрані на Луганщині.

На Донбасі триває збройний конфлікт, який почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули близько 10 тисяч людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG