Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 18:19

Уйгурський правозахисник здобув престижну нагороду


Ільгам Тохті, фото 2014 року

Учений-економіст із Китаю, уйгур за національністю і відомий правозахисник Ільгам Тохті, що перебуває в довічному ув’язненні, здобув престижну нагороду за захист прав людини.

Захисника прав уйгурської меншини в Китаї обрали з-поміж трьох претендентів на здобуття Премії імені Мартіна Енналза, яку присуджує в Женеві журі з десяти правозахисних груп, серед них Amnesty International.

У Китаї речник Міністерства закордонних справ Ґен Шуан відкинув повідомлення про цю нагороду. Він назвав діяльність Ільгама Тохті «діями сепаратистського характеру, що не мають нічого спільного з правами людини».

Натомість речник Всесвітнього уйгурського конгресу – головного об’єднання уйгурської діаспори у світі – Ділшат Рашит назвав нагороду правозахисникові «великим заохоченням».

Ільгам Тохті, колишній професор Пекінського університету, один із найвідоміших борців за захист прав уйгурів, був засуджений 2014 року за свою діяльність, яку розцінили як «сепаратизм», до довічного ув’язнення і вже два роки перебуває за ґратами.

Уйгури – бездержавний тюркомовний і переважно мусульманський народ, більшість якого – понад 10 мільйонів – століттями чи й тисячоліттями живе на території, яка з 17-го сторіччя належить Китаєві, головно в нинішньому Сіньцзян-Уйгурському автономному районі. Уйгури скаржаться на дискримінацію і переслідування під китайською владою. Серед уйгурів також існує збройний сепаратистський рух, існування якого є для Пекіна додатковим приводом для звинувачень і репресій.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG