Доступність посилання

ТОП новини

Аваков очікує ухвалення в Раді урядових змін до «закону Савченко»


Арсен Аваков

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков очікує від Верховної Ради ухвалення урядового законопроекту змін до так званого «закону Савченко». Про це він сказав у п’ятницю під час урочистостей до Дня захисника України у Харкові.

«Думаю, що казусів, пов’язаних з тим, що за тяжкі злочини будуть випускати людей під застави – такі казуси підуть у минуле, як, сподіваюся, відійде у минуле ситуація, пов’язана з реалізацією «закону Савченко», коли ми маємо амністію для людей, які скоїли тяжкі злочини», – сказав Аваков.

Він висловив сподівання, що найближчим часом парламентарі ухвалять зміни до закону, які днями подав Кабінет міністрів.

10 жовтня Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект щодо внесення змін до так званого «закону Савченко». Законопроект №5259 передбачає внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув’язнення. Як заявив раніше міністр юстиції Павло Петренко, відповідно до змін, цей закон не може бути застосований до рецидивістів, осіб, які вчинили тяжкі або особливо тяжкі злочини.

У вересні у Нацполіції повідомляли, що завдяки «закону Савченко» вже звільнені дев’ять тисяч людей.

У грудні 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон «Про удосконалення порядку зарахування судом попереднього ув’язнення у строк покарання», згідно з яким суди зобов’язані враховувати засудженим кожен день, проведений у СІЗО, як два дні відбування покарання. Одним із авторів цього закону була Надія Савченко.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG