Доступність посилання

ТОП новини
13 квітня 2021, Київ 07:56

Єлісєєв заявив, що «нормандський саміт» має показати небажання Росії виконувати зобов’язання


Костянтин Єлісєєв, архівне фото

Заступник голови адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв заявив, що майбутня зустріч у «нормандському форматі», присвячена врегулюванню на окупованій частині Донбасу, має засвідчити нездатність чи небажання Росії виконувати її зобов’язання за мінськими домовленостями про це врегулювання.

На його думку, результатом демонстрації цього небажання буде подальше рішення Європейського союзу щодо продовження санкцій або в разі необхідності і посилення їх.

«Дуже важливо показати реальну суть російської поведінки, російських планів. І якраз завтра для нас важливо показати, що вони дійсно не бажають виконувати мінські домовленості в належний спосіб, виконувати безпекові умови, що матиме наслідком посилення санкцій. І зараз саме з цим сигналом, як планується, канцлер Німеччини буде брати участь у саміті Європейського союзу і отримає мандат від ЄС на продовження тих санкцій», – сказав Єлісєєв в ефірі телевізійного «5-го каналу».

За його словами, для України також принципово важливо показати, що вона вже зробила «те, що від неї залежить у нинішніх умовах, по політичному треку домовленості».

При цьому Єлісєєв теж висловив думку, що в перебігу зустрічі навряд чи будуть підписані якісь документи.

Він також звернув увагу, що важливим є сам факт того, що ця «нормандська зустріч» відбудеться, бо президент Росії Володимир Путін раніше відмовлявся від такої можливості.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявляв, що саміт у «нормандському форматі» буде можливий тільки в разі, якщо на ньому буде перспектива «закріпити домовленості», яких можуть досягти помічники чотирьох лідерів. Лише в понеділок речник російського президента Дмитро Пєсков заявляв, що шансів провести зустріч лідерів «нормандської четвірки» 19 жовтня мало.

Раніше у вівторок усі чотири країни «нормандського формату» – Україна, Німеччина, Франція і Росія – підтвердили, що їхні керівники проведуть увечері 19 жовтня саміт у Берліні, присвячений урегулюванню на окупованій частині Донбасу.

Президент України Петро Порошенко заявив, що метою «нормандської» зустрічі буде «спонукати Росію виконати безпекову частину мінських домовленостей». При цьому він закликав «не завищувати очікування» від зустрічі в Берліні.

Так само канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що від цієї зустрічі не слід очікувати дива, але наголосила на важливості переговорів, на яких, за її словами, буде йтися про «підбиття підсумків, просто безжалісне, щодо того, де ми зараз перебуваємо» у виконанні мінських домовленостей.

А у Франції міністр закордонних справ Жан-Марк Еро заявив, що метою саміту в «нормандському форматі» в Берліні буде домогтися від України просування зі «статусом Донбасу» і законом про вибори на його окупованій частині, включно з детальними зобов’язаннями щодо такого «статусу» і календарем виконання цих вимог.

Москва теж заявляє, що вимагає від України швидкого поступу до політичних аспектів мінських угод, таких, як місцевих виборів на цій території і «амністії» бойовиків, іще до вирішення безпекових і гуманітарних питань. Київ натомість наголошує, що ще до саміту має бути створена «дорожня карта», що чітко визначила б порядок виконання Росією її зобов’язань за мінськими домовленостями про врегулювання на окупованій частині Донбасу.

Наприкінці минулого тижня Костянтин Єлісєєв уже заявляв, що керівники Франції та Німеччини погодилися на ідею створити «дорожню карту» виконання мінських угод, яка передбачала б чітку послідовність безпекових кроків для припинення бойових дій на Донбасі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG