Доступність посилання

ТОП новини

Рада закликала Нідерланди завершити ратифікацію Угоди про асоціацію ЄС з Україною


Верховна Рада звернулася до уряду й парламенту Нідерландів із закликом завершити процес ратифікації Угоди про асоціацію між Євросоюзом і Україною. Рішенням цього, на думку парламентарів, має бути механізм, що врахує інтереси нідерландців, українців і жителів країн Європейського союзу. За це віддали голоси 235 депутатів.

«У квітні 2016 року відбувся консультаційний референдум у Нідерландах. Більшість тих, хто прийшов голосувати, проголосували проти ратифікації. На сьогодні ми маємо ситуацію, коли 0,6% населення Євросоюзу «проти». Це дуже незначна частина, проте вона ставить у складне становище як уряд Нідерландів, який має зважати на консультаційне рішення, і у той же час 27 країн-членів ратифікували цю Угоду», – сказала депутат від «Самопомочі» Олена Сотник.

Рішенням для ситуації, що склалася, може стати «інтерпретаційна заява з боку Палати представників і Сенату Нідерландів», вважають парламентарі. Цю ідею озвучували на зустрічі депутатів із послом Нідерландів Кейсом Кломпенхаувером.

Верховна Рада також закликала Європарламент, уряди держав-членів Європейського союзу і їхні національні парламенти активно долучитися до пошуку взаємоприйнятного рішення, що дозволить завершити процес ратифікації цієї Угоди стороною ЄС.

На квітневому референдумі у Нідерландах щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС більшість проголосували проти цього. У разі, якщо Нідерланди все ж відхилять ратифікацію, угода про асоціацію, включно із зоною вільною торгівлі, як припускають, буде діяти між Україною і 27 членами Євросоюзу.

XS
SM
MD
LG