Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 15:31

Рада розглядає проект держбюджету-2017 у першому читанні


Народні депутати України на засіданні 20 жовтня розглядають законопроект про державний бюджет на 2017 рік у першому читанні.

На засіданні парламенту присутні члени Кабінету міністрів на чолі з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. Міністр фінансів України Олександр Данилюк, виступаючи, заявив, що Кабмін підтримує рекомендації комітету Верховної Ради з питань бюджету і в разі їх схвалення парламентом доопрацює проект державного бюджету на 2017 рік у встановлені терміни.

Фракції Радикальної партії, «Батьківщини» заявили, що не підтримають проект держбюджету. За словами лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко, такий проект держбюджету не враховує потреби аграрного сектора і науки. Вона назвала пропонований бюджет «корупційним». Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що його політсила не підтримає проект бюджету доти, поки не будуть задоволені її вимоги, зокрема, підняття мінімальних пенсій і зарплат.

У фракції «Самопоміч» заявили, що утримаються при голосуванні за висновки Бюджетного комітету щодо проекту державного бюджету на 2017 рік. «Ми вважаємо, що ще недостатньо попрацювали. Треба ще попрацювати уряду і парламенту», – сказав лідер фракції Олег Березюк.

У «Народному фронті» заявили, що голосуватимуть за держбюджет, бо їхні пропозиції були враховані.

21 вересня Верховна Рада України взяла до роботи проект закону про державний бюджет на 2017 рік, який того дня у парламенті представив Кабмін.

Законопроект про державний бюджет на 2017 рік розглядається за процедурою трьох читань. Народні депутати і комітети готують свої пропозиції до проекту закону і не пізніше ніж 1 жовтня направляють їх до комітету парламенту з питань бюджету.

Відповідно до регламенту Верховної Ради, закон про державний бюджет України має бути ухвалений парламентом до 1 грудня року, що передує плановому. У Кабміні розраховують, що Рада ухвалить закон про державний бюджет на 2017 рік до 1 грудня.

Минулого року держбюджет-2016 депутати ухвалили вночі 25 грудня 2015 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG