Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 09:13

Клімкін підтвердив, що політичній частині мінських угод має передувати безпекова


Павло Клімкін, архівне фото

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що майбутня «дорожня карта» виконання мінських домовленостей має, з погляду Києва, передбачати, що перед виконанням українською стороною політичного блоку має бути повністю виконаний безпековий блок.

Як сказав Клімкін в ефірі телевізійного «5-го каналу», цей безпековий блок «має передбачати реальну тишу, але одночасно також обов’язково повний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї території Донбасу, і, звичайно, до неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону».

«Другий момент має полягати в тому, що ми маємо погодити мандат і домовитися про основні параметри місії, яка буде забезпечувати безпеку виборів. І третій момент: ми маємо домовитися, яким чином буде відбуватися виведення регулярних російських військ, найманців і зброї. Без таких домовленостей починати виконання політичного блоку, зокрема, закону про вибори, сенсу, звичайно, ніякого немає, бо це просто легітимізує сьогоднішній російський протекторат на Донбасі», – наголосив міністр.

Клімкін додав, що потім мають бути здійснені ще кілька безпекових кроків для того, щоб створити реальний простір для реальної безпечної ситуації на Донбасі. «І коли ОБСЄ реально нам скаже, що така безпека там наявна, можна переходити, звичайно, до практичних кроків, дати виборів. От саме така логіка має бути закріплена в «дорожній карті», – сказав міністр.

Про необхідність створити «дорожню карту» виконання всіх трьох головних мінських домовленостей – Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року і Мінського комплексу заходів від 12 лютого 2015 року – дійшли, серед іншого, згоди керівники України, Німеччини, Франції й Росії на зустрічі в «нормандському форматі» в Берліні в середу.

За словами Києва, головною метою має бути домогтися від Росії виконання її зобов’язань за всіма мінськими угодами, включно з графіком і відповідальністю за виконання. Київ також наполягає на тому, що політичні питання неможливо виконувати до виконання питань безпеки.

Москва ж заявляє, що вимагає від України швидкого поступу до політичних аспектів мінських угод, таких, як місцевих виборів на цій території і «амністії» бойовиків, іще до вирішення безпекових і гуманітарних питань – таких, як виведення з окупованих територій російських військ і озброєння, роззброєння незаконних збройних формувань, звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних осіб чи передачі непідконтрольної нині Києву ділянки українсько-російського кордону під контроль ОБСЄ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG