Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 17:06

Росія відмовила в передачі Сенцова Україні – Мін’юст


Олег Сенцов

Росія відмовила в передачі Україні режисера Олега Сенцова, повідомив заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов.

На своїй сторінці у Facebook він оприлюднив фотокопію відповіді Міністерства юстиції Росії, в якій, зокрема, вказано, що Сенцов отримав російське громадянство.

«Враховуючи положення ч. 1 ст. 6 федерального закону «Про громадянство Російської Федерації», згідно з яким російський громадянин, що має також інше громадянство, розглядається Російською Федерацією тільки як громадянин Росії (за винятком випадків, передбачених міжнародним договором Росії або федеральним законом), відсутність між Україною і Росією міжнародного договору, що регулює питання подвійного громадянства, а також у зв’язку з тим, що Сенцов О. Г. є російським громадянином, передача в Україну цього засудженого відповідно до Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року неможлива», – мовиться в документі.

25 серпня 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд Росії засудив Олега Сенцова, українського кінорежисера з Сімферополя, до 20 років суворого режиму. Спільником Сенцова російські слідчі зробили кримського активіста Олександра Кольченка, якого засудили до 10 років колонії суворого режиму.

Олександр Кольченко, як і Олег Сенцов, своєї провини не визнав. Правозахисні організації вважають звинувачення необґрунтованими і політично мотивованим.

У квітні цього року в повідомленні на сайті уповноваженого з прав людини в Росії вказували, що українське громадянство засуджених у Росії за звинуваченням у тероризмі режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка офіційно підтверджене.

Сенцов і Кольченко до арешту жили в Криму. Після незаконної анексії півострова Росією їх стали автоматично вважати російськими громадянами. Однак російські паспорти вони не отримали і просили вважати їх тільки українськими громадянами.

Омбудсмен Росії наполіг на тому, що вони залишаються громадянами України незалежно від наявності у них громадянства Росії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG