Доступність посилання

ТОП новини

МОН рекомендує у дитячих садках святкувати Покрову, день святого Миколая і обжинки


Міністерство освіти і науки України рекомендує керівникам дошкільних навчальних закладів перелік народних свят для використання в роботі з дітьми.

Як повідомляє прес-служба відомства, рекомендується проводити народні свята відповідно до календарної сезонності, зокрема, восени – Покрови, свято врожаю; взимку – святого Миколая, Різдвяні свята, Стрітення; навесні – Великодні свята та різноманітні веснянки; влітку – зелені свята, Івана Купала, обжинки, Спаса.

«Виховання дітей на основі національної обрядовості прищеплює любов до української мови, рідного краю, формує громадянську свідомість та виховує естетично розвинену особистість», – зазначають у МОН.

Водночас у міністерстві зазначають, що педагогічний колектив може самостійно визначати тематику таких свят, узгодивши її з батьками дошкільнят.

«Разом з тим педагоги мають працювати з родинами своїх вихованців та роз’яснювати важливість дотримання українських традицій і звичаїв також і на рівні сім’ї», – додають у МОН.

За даними міністра освіти і науки Лілії Гриневич, загальна потреба в місцях у дитсадках по країні становить 90 тисяч, загальний показник по Україні забезпечення місцями – 74% від потреби. В Україні на 12 дітей лише 10 місць у дитячих садках.

XS
SM
MD
LG