Доступність посилання

ТОП новини

Мін’юст: Росія відмовила в передачі Києву Кольченка


Олександр Кольченко

У Міністерстві юстиції України заявляють, що Росія відмовила в передачі Києву Олександра Кольченка. Про це повідомив заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов.

«Аналогічна відмова Росії передати Кольченка», – написав він на своїй сторінці у Facebook, оприлюднивши фотокопію відповіді Міністерства юстиції Росії.

«Кольченко набув російське громадянство… Кольченко є російським громадянином, передача в Україну цього засудженого відповідно до Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року неможлива», – мовиться в документі.

Раніше сьогодні у Міністерстві юстиції України повідомили, що Москва відмовила в передачі Олега Сенцова. У відповіді Міністерства юстиції Росії також вказувалося, що Сенцов отримав російське громадянство.

25 серпня 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд Росії засудив Олега Сенцова, українського кінорежисера з Сімферополя, до 20 років суворого режиму. Спільником Сенцова російські слідчі назвали кримського активіста Олександра Кольченка, якого засудили до 10 років колонії суворого режиму.

Олександр Кольченко, як і Олег Сенцов, своєї провини не визнав. Правозахисні організації вважають звинувачення необґрунтованими і політично мотивованим.

У квітні цього року в повідомленні на сайті уповноваженого з прав людини в Росії вказували, що українське громадянство засуджених у Росії за звинуваченням у тероризмі режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка офіційно підтверджене.

Сенцов і Кольченко до арешту жили в Криму. Після незаконної анексії півострова Росією їх стали автоматично вважати російськими громадянами. Однак російські паспорти вони не отримали і просили вважати їх тільки українськими громадянами.

Омбудсмен Росії наполіг на тому, що вони залишаються громадянами України незалежно від наявності у них громадянства Росії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG