Доступність посилання

25 Червень 2017, Київ 10:13
Новини | Суспільство

У Києві провели акцію на захист прав трансгендерів


22 жовтня у Києві відбулася акція до Міжнародного дня дій, спрямованих на депатологізацію трансгендерності. Як передає кореспондент Радіо Свобода, близько 50 учасників пройшли маршем від Софійської до Михайлівської площі. Вони тримали в руках плакати з написами: «Моє тіло – моє діло», «Трансгендерність – не хвороба», «Зупиніть транспатологію» тощо.

«Сьогоднішня акція присвячена депатологізації трансгендерних людей. На жаль, трансгендерність ще знаходиться в списку психічних захворювань. Ми хочемо сказати, що це порушення прав людини, бо людина має право бути собою. В Україні довгий час діяв наказ №60, згідно з яким трансгендерні люди повинні були проходити стерилізацію для того, щоб отримати дозвіл на зміну документів. Зараз ми чекаємо його скасування. Це пряме порушення прав людини», – розповів співорганізатор акції Фріц Фон Кляйн.

Акція проходила спокійно, повідомлень про правопорушення не було.

Як повідомили на сторінці організаторів у соцмережах, схожі акції проходять сьогодні у багатьох країнах світу. Їхня мета – звернути увагу на необхідність перегляду медичних класифікацій щодо трансгендерності, реформувати підходи до медичної допомоги трансгендерним людям, а також протистояти трансфобії.

Термін «трансгендер» застосовують до людей, чия гендерна ідентичність чи самовираження відрізняються від тих, що приписані їм документально від народження.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG