Доступність посилання

ТОП новини

Іракська армія взяла під контроль село на північ від Мосула


Село Талл Каїф у північному Іраку, 2014 рік
Село Талл Каїф у північному Іраку, 2014 рік

Іракські урядові сили на початку доби 23 жовтня увійшли до останнього населеного пункту, розташованого на північ від контрольованого угрупованням «Ісламська держава» міста Мосул. Армія Іраку взяла під контроль село Талл Каїф, що всього за п’ять кілометрів від північноіракського міста.

Наступ проти бойовиків радикального угруповання активізувався після того, як іракські війська 22 жовтня захопили контроль над стратегічним містом Хамданія, це близько 12 кілометрів на схід від Мосула. Хамданія була переважно християнським містом до захоплення бойовиками в серпні 2014 року. Його стратегічне значення полягає в тому, що Хамданія розташована на перетині багатьох пустельних доріг на південний схід від Мосула.

За підтримки міжнародних повітряних ударів іракські війська також контролюють місто Барталла, яке дає доступ до шосе, що пов’язує Мосул з Ербілем, столицею курдського регіону Іраку.

Мосул перебуває під контролем ісламістів від 2014 року. Це останнє велике місто в Іраку, що перебуває під контролем бойовиків. У місті живе близько 1,5 мільйона людей.

XS
SM
MD
LG