Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко: немає таємних домовленостей щодо Донбасу


Петро Порошенко
Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявляє, що ніяких таємних домовленостей щодо Донбасу у «нормандському форматі» не існує.

«Це непритаманний стиль для європейської політики. Це у Москві можна проводити переговори, підписувати таємні домовленості і потім роками їх не оприлюднювати. Всі домовленості Мінська у вигляді комплексу заходів, протоколу від 5 вересня, меморандуму – чітко оприлюднені», – сказав Порошенко в інтерв’ю Українським каналам.

За його словами, у Берліні під час зустрічі були подані українські, французькі та німецькі проекти «дорожньої карти» виконання мінських домовленостей. Найближчим часом мають зустрітися дипломатичні радники керівництва країн «нормандської четвірки», а потім голови МЗС для підготовки наступного саміту, де має бути затверджена ця «дорожня карта», каже президент.

«Домовилися, що ми мали закінчити це до кінця листопада. Якщо цього не відбудеться, то на Раді ЄС, яка пройде у грудні, керівництво країн-членів ЄС буде мати всі підстави, щоб продовжити і посилити санкції. І ми, як українська сторона, внесли чітку пропозицію – давайте розглянемо позицію, щоб продовжити санкції не на пів року, а на рік – на весь 2017 рік», – зазначив український президент.

19 жовтня у Берліні відбулася зустріч в «нормандському форматі» лідерів України, Франції, Німеччини та Росії.

Сторони, серед іншого, дійшли згоди щодо необхідності створити «дорожню карту» виконання мінських домовленостей.

За словами Києва, головною метою має бути домогтися від Росії виконання її зобов’язань за всіма мінськими угодами, включно з графіком і відповідальністю за виконання. Київ також наполягає на тому, що політичні питання неможливо виконувати до виконання питань безпеки.

Москва ж заявляє, що вимагає від України швидкого поступу до політичних аспектів мінських угод, таких, як місцевих виборів на цій території і «амністії» бойовиків, іще до вирішення безпекових і гуманітарних питань – таких, як виведення з окупованих територій російських військ і озброєння, роззброєння незаконних збройних формувань, звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних осіб чи передачі непідконтрольної нині Києву ділянки українсько-російського кордону під контроль ОБСЄ.

XS
SM
MD
LG